پرش به


قوانین انجمن

1. انجمن سافت سرا، مکانی برای بحث و تبادل نظر کاربران با یکدیگر و رفع مشکلات آنها در زمینه کامپیوتر، اینترنت، تکنولوژی و موارد مرتبط است. فعالیت این انجمن تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و کاربران موظف به پرهیز از هر گونه بحث و تبادل نظر در موضوعات مطرح شده در "فهرست مصادیق محتوای مجرمانه - موضوع ماده 21 قانون جرایم رایانه ای" می باشند.
در صورت مشاهده نوشته هایی که مصداقی از محتوای مجرمانه داشته باشند، مدیران انجمن نوشته ها را حذف و دسترسی کاربر خاطی را محدود خواهند کرد.

2. کاربران باید در هنگام ثبت نام در انجمن، از کلمات مناسب برای نام کاربری خود استفاده نمایند.
همچنین استفاده از کلمات یا تصاویر رکیک و نامناسب در پروفایل کاربر (شامل نام کاربری، آواتار، امضا و ...) و در نوشته ها و تاپیکها تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.

3. استفاده از کلماتی که به نحوی با اسامی مدیران و ادمینهای سایت مشابهت داشته باشد یا کاربران را گمراه کند، مجاز نیست.

4. هر کاربر تنها حق ساخت یک اکانت کاربری در انجمن را دارد. در صورت فعالیت یک کاربر با دو یا چند اکانت، تمام اکانتهای موجود حذف یا محدود خواهند شد.

5. در موضوعات و نوشته های خود از بان فارسی استفاده کنید. استفاده از زبان نوشتاری دیگری به غیر از بان فارسی، موجب حذف پست و درخواست شما خواهد شد.

6. قبل از ارسال درخواست خود در انجمن جستجو کنید. زیرا علاوه بر حفظ نظم انجمن ممکن است پاسخ خود را به سرعت و بدون نیاز به ارسال موضوع پیدا کنید.
اگر با جستجو تاپیکی را پیدا کردید که در آن مشکل مشابهی بیان شده بود، اما پاسخهای ارائه شده مشکل شما را حل نکرد در ادامه همان تاپیک درخواست خود را با اشاره به مراحلی که در رفع مشکل انجام داده اید، مطرح کنید.

7. موضوعات و تاپیکهای خود را حتما در انجمنهای مناسب و قسمتهای تعیین شده ایجاد کنید و از ایجاد تاپیک در بخشهای نامربوط خودداری کنید.

8. سوالات و درخواستهای خود را به صورت جداگانه و در انجمنهای مربوطه مطرح کنید و از ارسال سوالات به صورت یکجا و در تاپیک خودداری کنید.

9. از مطرح کردن یک درخواست در انجمنهای مختلف خودداری کنید و همانطور که ذکر شد در انجمن مناسب درخواست خود را مطرح کنید.

10. عنوان تاپیک باید به تنهایی نشانگر محتوای تاپیک باشد. در انتخاب عنوان دقت کنید تا مورد توجه کاربران بیشتری قرار گرفته و در صورتی که درخواستی دارید زودتر رسیدگی شود.
ایجاد تاپیکهایی با عناوین کمک فوری، خیلی مهم، نیاز شدید و ... علاوه بر اینکه ناقض قوانین انجمن است، احتمال اینکه افراد آشنا به مشکل شما را وارد تاپیک کند، کاهش می دهد.

11. اگر مشکل یا سوالی دارید، آن را به صورت کامل و واضح مطرح کنید. مطرح کردن مشکلات به صورت گنگ و نامفهوم هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. به عنوان مثال اگر ویندوزتان بوت نمی شود، بیان همین عبارت به تنهایی کافی نیست. شما باید به صورت واضح توضیح بدهید که چه زمانی این اتفاق افتاده و قبل از آن چه کاری انجام دادید که احتمال می دهید در بروز مشکل تاثیر داشته باشد. همچنین باید اطلاعات کاملی در مورد ویندوز خود (صرفا در این مثال) بدهید. مطمئنا در این حالت سریعتر پاسخ مناسبی دریافت خواهید کرد.

12. محیط انجمن برای بحث و تبادل نظر میان کاربران ایجاد شده است و وظیفه مدیران ارشد تنها نظارت بر محتوای انجمن است. با این حال سافت سرا با تکیه بر پرسنل خود، سعی در کمک به کاربران و حل مشکلات آنان خواهد داشت.
در صورتی که درخواستی داشته اید، منتظر بمانید تا پاسخ مناسبی دریافت کنید. در صورت عدم دریافت پاسخ، نیازی به ارسال پیغامهای متوالی نیست. در صورت امکان حتما از طرف کاربران و مدیران پاسخ مناسبی به شما داده خواهد شد.

13. درخواستها و پرسشهای خود را به هیچ عنوان از طریق پیغامهای خصوصی برای کاربران و مدیران انجمن ارسال نکنید.

14. در صورتی که مایل به ارسال آموزش یا مطلبی از سایتهای دیگر هستید، حتما مطلب را ذکر کنید.

15. در هنگام پاسخ دهی به درخواستها، از الفاظ، جملات، کلمات یا شکلکهایی که باعث دلسرد شدن کاربران شود خودداری کنید.
انجمن سافت سرا، انجمنی عمومی است و افرادی با سطح آگاهی های مختلف در آن فعالیت می کنند.

16. لطفا در صورتی که جواب سوالی را نمی دانید از ارسال مطلب و شلوغ کردن بی مورد تاپیک خودداری کنید.

17. در صورت مشاهده تاپیکها و پستهای توهین آمیز و بر خلاف قوانین انجمن، از پاسخ دادن و بحث کردن خودداری کرده و تنها موضوع را به مدیران گزارش دهید.

18. ارسال تبلیغات و دعوت نامه از طریق پیغام خصوصی ممنوع است و در صورت گزارش موضوع توسط کاربران، دسترسی شخص متخلف به انجمن کاملا قطع خواهد شد.

19. مطالب منتشر شده توسط کاربران و مدیران انجمن، بیانگر نظر و عقیده نویسنده آن است و شامل عقیده مسئولان انجمن و یا تفکر حاکم بر انجمن نیست.
بدیهی است مسئولیت تمامی مطالب و نوشته ها بر عهده نویسنده مطلب است.

20. قوانین انجمن با پیشرفت انجمن و به مرور تغییر خواهند کرد. هر چند مدیران انجمن سعی در ابلاغ آن به شیوه های مختلف به کاربران دارند، اما کاربران خود موظف به مراجعه به قوانین و آگاهی از قوانین جدید و تغییرات صورت گرفته دارند.

در صورتی که فعالیتهای کاربری خلاف قوانین انجمن باشد، بسته به نوع تخلف ممکن است تذکر یا اخطار دریافت کند و یا بدون کوچکترین تذکری دسترسی وی به انجمن به صورت کامل قطع شود.
همچنین در صورتی كه تشخیص داده شود فعالیت های یك كاربر بر خلاف قوانین یا مصالح انجمن بوده و هدف های تخریبی خاصی را دنبال می كند، دسترسی وی برای همیشه قطع خواهد شد.