پرش به


تصویر

استخراج فایلهای فشرده بدون وارد کردن پسوورد

Winrar پسوورد فایلها فایل فشرده

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1 سافت سرا

سافت سرا

    Administrator

  • مدیر انجمن
  • 157 ارسال

ارسالی 03 January 2015 - 10:20 AM

در WinRAR نسخه 5 قابلیتی وجود دارد که امکان استخراج فایلهای فشرده را بدون نیاز به وارد کردن پسوورد و یا تایپ کامل آن به شما خواهد داد. البته باید توجه داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت باید از پسوورد فایل فشرده آگاهی داشته باشید، اما لزوما نیازی به وارد کردن دستی و یا تایپ کامل آن نیست.

 

برای استفاده از این قابلیت مطمئن باشید که آخرین نسخه از این نرم افزار را نصب کرده باشید.

 

سپس باید پنجره Enter Password را باز کنید. برای این منظور می توانید یک فایل آرشیو دارای پسوورد را اکسترکت کنید (تا پنجره در خواست پسوورد نمایش داده شود) و یا نرم افزار WinRAR را اجرا و از منوی File گزینه Set default password را انتخاب کنید. (کلیدهای ترکیبی CTRL+P)
سپس در پنجره باز شده بر روی دکمه ...Organize password کلیک کنید.

 

ext_without_pass_1.png

 

توسط این پنجره می توانید استانداردهای موجود در نام فایلهای فشرده را برای برنامه تعریف کنید تا بدون درخواست پسوورد محتویات آن را برایتان استخراج کند. برای این منظور بر روی دکمه ی Add کلیک کنید.
 

ext_without_pass_2.png

 

در پنجره باز شده و در فیلد Password text پسوورد فایل فشرده را وارد کنید.
به عنوان مثال اگر می خواهید فایلهای دانلود شده از سایت سافت سرا را استخراج کنید در فیلد مربوطه پسوورد فایلهای سایت سافت سرا را که عبارت softsara.ir است، وارد کنید.
 

ext_without_pass_3.png

 

در فیلد Password label که یک فیلد اختیاری است می توانید یک عبارت جایگزین برای پسوورد مربوطه انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر شما در این فیلد عبارت ALI را وارد کنید، فایلهای فشرده سایت سافت سرا علاوه بر استخراج توسط پسوورد softsara.ir با پسوورد ALI نیز استخراج خواهند شد.
بهتر است برای این فیلد از نامهای کوتاه و خلاصه و مرتبط با پسوورد مورد نظر استفاده کنید، به عنوان مثال ما عبارت ss که حروف اول عبارت SoftSara است را در نظر گرفته ایم. می توانید در ادامه عبارت تعیین شده نیز نام سایت، پسوورد و هر عبارت توضیحی دیگری نیز وارد کنید، زیرا با وارد کردن حروف ابتدایی عبارت معادل، کل عبارت به صورت هایلایت نمایش داده می شود. از اینرو از به سادگی متوجه خواهید شد که در حال استفاده از چه پسووردی هستید.

 

ext_without_pass_4.png

فیلد Select for archives نیز برای تعریف استانداردهای موجود در نام فایلهای فشرده استفاده می شود. این فیلد برای تمام فایلهای آرشیو از جمله فایلهای آرشیو سایت سافت سرا کارآیی ندارد، اما برای برخی وب سایتها نیز می تواند مفید واقع شود.
همانطور که می دانید برخی وب سایتها نام سایت خود را نیز در نام نرم افزار یا فایل دانلود شده قرار می دهند. فرض کنید نرم افزار Firefox را از سایت example.com دانلود کرده اید. اگر این است نام سایت و به عبارتی پسوورد فایل فشرده را در نام فایل قرار دهد (بسیاری از وب سایتهای ایرانی این کار را انجام می دهند) شما می توانید یک استاندارد کلی برای فایلهای دانلود شده از این سایت تعریف کنید. به عنوان مثال ممکن است نام فایل دانلود شده از سایت فوق به این شکل باشد:

Firefox-35-www.example.com.rar
در صورتی که در تمام فایلهای دانلود شده در سایت فوق این استاندارد رعایت شده باشد (که معمولا می شود) شما می توانید با تعریف یک استاندارد عمومی بدون وارد کردن پسوورد، فایلهای دانلود شده از این سایت را استخراج کنید.
به عنوان مثال عبارت *example.com* برای فایلهای مربوط به سایت فوق مناسب است.
برای درک بیشتر در این فیلد عبارت *softsara* را وارد، چک باکس Accept without confirmation را فعال و بر روی دکمه ی OK کلیک کنید.

 

ext_without_pass_5.png

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، این استاندارد به لیست موجود اضافه شد.
شما می توانید با استفاده از دکمه های موجود، این استاندارد را ویرایش یا حذف کنید.
همچنین می توانید با استفاده از دکمه ی Add استانداردهای دیگری برای فایلهای فشرده دانلود شده از سایتهای دیگر تعریف کنید.
در نهایت چک باکس Enable autocomplete را فعال و بر روی دکمه ی OK کلیک کنید.

 

ext_without_pass_6.png

خوب برای تست، یکی از فایلهای سایت سافت سرا را دانلود و بر روی آن کلیک راست و گزینه Extract Here را انتخاب کنید.

پنجره درخواست پسوورد نمایش داده می شود. در فیلد پسوورد حرف s را وارد کنید. (دقت کنید که چک باکس Show password فعال باشد)
همانطور که در تصویر مشخص است برنامه عبارت معادل را با توجه به ورودی شما شناسایی می کند.
اگر گزینه های دیگر نیز داشته باشید می توانید عبارت معادل را کامل تر کنید تا به پسوورد مربوطه برسید. در واقع شما در این حالت به جای وارد کردن عبارت softsara.ir تنها حرف s را برای استخراج فایل آرشیو وارد خواهید کرد.

 

ext_without_pass_7.png

برای تست حالتی که نیاز به وارد کردن پسوورد نباشد، در نام فایل دانلود شده عبارت softsara را وارد کنید. یعنی فایل را Rename و عبارت softsara را در ابتدا، انتها یا هر جای دیگر در نام فایل وارد و بر روی فایل کلیک راست و گزینه Extract Here را انتخاب کنید.
اگر تمام مراحل را درست انجام داده باشید، WinRAR از شما درخواست پسوورد نخواهد کرد.
البته مراحل تغییر نام تنها برای درک بهتر این موضوع ذکر شد و همانطور که گفته شد، فایلهای دانلود شده از سایت سافت سرا به دلیل عدم قرار دادن نام سایت در نام فایلهای دانلود شده، این قابلیت را ندارند. اما از این قابلیت می توانید در فایلهای دانلود شده از بسیاری از سایتهای اینترنتی استفاده کنید.
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی