پرش به


محبوب ترین مطالب پسندیده شده


#4 پلاگینهای نرم افزار Autoplay Media Studio 8

ارسال شده توسط سافت سرا در 10 July 2014 - 06:50 AM

در این تاپیک پلاگینهای نرم افزار Autoplay Media Studio 8 را قرار می دهیم.
Autoplay Media Studio 8 دارای دو گروه پلاگین رفتاری (Actions) و شی (Object) است.

 

لطفا درخواستهای خود را در مورد پلاگینهای AMS در تاپیکهای دیگری مطرح کنید.


 • espamer3, amir7519, polm و 2 فرد دیگر این پست را پسندیده اند


#11 پلاگینهای نرم افزار Autoplay Media Studio 8

ارسال شده توسط سافت سرا در 29 July 2014 - 11:59 AM

یکی از آبجکتهای پر کاربرد AMS در ساخت برنامه های کاربردی، آبجکت ListBox است. توسط این آبجکت می توانید لیست کاملی ا ز عناصر که معمولا دارای رفتارهای یکسانی هستند ایجاد کنید. به عنوان مثال از این آبجکت برای ساخت لیست نرم افزارهای موجود در یک مجموعه استفاده می شود.

متاسفانه این آبجکت امکانات نمایشی خاصی ندارد و تنها لیست موارد موجود را به صورت ستونی در زیر هم نمایش می دهد.

ListIcon پلاگینی مفید و کاربردی است که امکان گسترش این آبجکت و اضافه کردن قابلیتهای نمایشی مختلف نظیر انتخاب آیکن مورد نظر برای هر آیتم و نمایش آیتمهای موجود به صورت لیستی، بندانگشتی و به همراه جزئیات را به شما خواهد داد.

این پلاگین آبجکتیو نیست و در واقع قادر به اعمال تغییرات ویژه ای بر روی آبجکت پیش فرض ListBox در AMS می باشد.

 

دانلود پلاگین

دانلود مثال

دانلود دموی اجرایی

تصاویر پیوستی

 • list_icon_shot.png

فایل های پیوستی


 • espamer3, venusbahar, hamidjandaghi و 1 فرد دیگر این پست را پسندیده اند


#10 پلاگینهای نرم افزار Autoplay Media Studio 8

ارسال شده توسط سافت سرا در 27 July 2014 - 03:06 PM

Autoplay Media Studio برنامه ای 32 بیتی است و داده ها و مقادیری که از سیستم دریافت می کند نیز 32 بیتی است.

به عنوان مثال اگر در برنامه خود دستور کپی یک فایل را در پوشه ProgramFiles بدهید، در سیستمهای 32 بیتی فایل در پوشه "Program Files" و در سیستمهای 64 بیتی در پوشه "(Program Files (x86" کپی خواهد شد. رجیستری هم مقادیر را در کلیدهای 32 بیتی و 64 بیتی ذخیره می کند و در صورتی که بخواهید توسط AMS مقداری را در کلید "HKLM\SOFTWARE" ذخیره و یا بخوانید، برنامه این مقدار را در کلید "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node" ذخیره یا می خواند. برای رفع این مشکل می توانید توابعی برای این منظور ایجاد کنید.

همچنین می توانید از پلاگین قدرتمند Wow64 استفاده کنید. این پلاگین امکان خواندن و نوشتن در رجیستری ویندوز را بر مبنای کلیدهای 32 و 64 بیتی به شما خواهد داد و نصب آن با توجه به ظهور سیستم عاملهای 64 بیتی و استفاده همه گیر از آنها بر روی AMS ضروری به نظر می رسد.

 

دانلود پلاگین

فایل های پیوستی


 • espamer3, venusbahar, hamidjandaghi و 1 فرد دیگر این پست را پسندیده اند


#9 پلاگینهای نرم افزار Autoplay Media Studio 8

ارسال شده توسط سافت سرا در 27 July 2014 - 02:53 PM

ProgressEx پلاگینی قدرتمند برای تغییر در ظاهر آبجکت Progress مانند رنگ پس زمینه، متن، بوردر و نوار پیشروی آن است.

با استفاده از این پلاگین می توانید نوارهای Progress بسیار زیبا و مدرنی ایجاد کنید. این پلاگین آبجکتیو نیست و در واقع قادر به اعمال تغییرات ویژه ای بر روی آبجکت پیش فرض Progress در AMS می باشد.

 

دانلود پلاگین

دانلود مثال

دانلود دموی اجرایی

 

progressex_shot.png

فایل های پیوستی


 • espamer3, hamidjandaghi و hammmyd این پست را پسندیده است


#62 درخواست آموزش نرم افزار Adobe Illustrator

ارسال شده توسط Mehdi در 19 October 2014 - 09:02 AM

با عرض سلام خدمت مدیریت محترم انصافا در زمینه آموزش رایگان بهترین سایت ایرانی هستید و امیدوارم هر روز پیشرفت بیشتری کنید.

 

لطفا در صورت امکان آموزش این نرم افزار رو هم در سایت قرار دهید.

 

با تشکر


 • سافت سرا, HIDDEN و hafez این پست را پسندیده است


#5 پلاگینهای نرم افزار Autoplay Media Studio 8

ارسال شده توسط سافت سرا در 10 July 2014 - 07:53 AM

ScreenOverlay پلاگینی قدرتمند برای نمایش پنجره های سفارشی از پیغامها و تصاویر مختلف می باشد.

این پلاگین امکان نمایش تصاویر در قالب پنجره های LightBox و نیز نمایش تصاویر شفاف (مانند تصاویر PNG) را نیز دارد.

 

دانلود پلاگین

 

دانلود مثال

 

دانلود دموی اجرایی

 

دانلود پلاگین برای نرم افزار Setup Factory 9

فایل های پیوستی


 • espamer3, hamidjandaghi و hammmyd این پست را پسندیده است


#195 پچهای تقلب بازی های سگا

ارسال شده توسط سافت سرا در 28 February 2015 - 10:59 AM

پچ تقلب بازی Demolition Man شامل "جان بی نهایت"

 

فایل پیوستی  Demolition Man.sgc   57bytes   23 downloads

 

Demolition Man.gif


 • jangalU, avkmusic و vatanir این پست را پسندیده است


#176 پلاگینهای نرم افزار Autoplay Media Studio 8

ارسال شده توسط سافت سرا در 19 February 2015 - 12:53 PM

یکی از قابلیتهای ویندوز 7 و ویندوزهای پس از آن، نمایش وضعیت کلی برنامه مانند درصد پیشروی عملیات نصب، نمایش پیغامهای اخطار و بروز خطا در برنامه و ... بر روی آیکن برنامه در Taskbar است. به عنوان مثال اگر در حال نصب یک نرم افزار هستید، در صورتی که پنجره آن مینی مایز است و در حال کار دیگری می باشید، می توانید میزان پیشروی نصب را بر روی آیکن فایل Setup در نوار وظایف مشاهده کنید.

 

این حالت در نرم افزار Autoplay Media Studio نیز وجود دارد، اما به دلایل مختلف ممکن است نتواند نیازهای شما را در برنامه ساخته شده توسط AMS بر طرف کند.
به عنوان مثال ممکن است شما بخواهید به جای پیغامهای پیش فرض برنامه (Dialog) از پنجره های اختصاصی (DialogEX) استفاده کنید و یا برای نمایش درصد پیشروی از آبجکتهای Progress به صورت آزادانه بهره گیری کنید.

 

TaskBarList یک پلاگین مفید و کاربردی برای مدیریت و کنترل آیکن برنامه در نوار وظایف است. با استفاده از این پلاگین می توانید روند عمومی برنامه را به صورت کاملا سفارشی بر روی آیکن آن در TaskBar نمایش دهید. امکانات این پلاگین عبارتند از:

 • نمایش وضعیت برنامه در نوار وظایف
 • نمایش درصد پیشروی در نوار وظایف به صورت دلخواه
 • نمایش نوار پیشروی به رنگهای سبز، زرد و قرمز
 • امکان قرار دادن نوار پیشروی در حالت انتظار
 • قابلیت قرار دان آیکنهای کوچک مختلف در کنار آیکن اصلی برنامه
 • امکان استفاده از آیکنهای مورد نظر به صورت دلخواه

دانلود پلاگین

دانلود مثال

دانلود دموی اجرایی

 

دانلود پلاگین برای نرم افزار Setup Factory 9

 

taskbar_list_shot.jpg

فایل های پیوستی


 • venusbahar, hamidjandaghi و hammmyd این پست را پسندیده است


#96 اجرای مکینتاش بر روی ویندوز 7

ارسال شده توسط سافت سرا در 29 October 2014 - 04:04 PM

سلام. ابتدا اینکه مسئول سایت یک نفر هست و قادر به پاسخگویی به تمام سوالات نیست و در انجمن چند نفر از همکاران حضور دارند و دوم اینکه بخش کامنت وب سایت برای ارائه آموزش و کمک اون هم در مواردی مثله مشکل شما نیست. نسخه ای که شما دارید نسخه صرفا مکینتاش هست و به صورت پیش فرض امکان نصب آن بر روی ویندوز وجود نداره، اما ره حلهایی هم داره که ممکنه جواب نده.

 

در صورت تمایل برای انجام کار، در ابتدا باید فایل dmg رو به ایمیج استاندارد ویندوز تبدیل کنید. برای این کار ابتدا نرم افزار 7zip رو نصب کنید و از منوی Tools گزینه Options رو انتخاب و در تب سیستم چک باکس dmg رو فعال کنید.

سپس فایل dmg رو در مسیری که فضای کافی داره استخراج کنید. (توسط 7zip)

پس از استخراج فایل حجیم دیگری با پسوند dmg  و احتمالا نام InstallESD در محل استخراج ساخته میشه. این فایل را کات و در کنار فایل dmg اصلی قرار  دهید.

نرم افزار UltraIso رو اجرا و از منوی Tools گزینه Convert رو انتخاب کنید. سپس فایل dmg جدید رو انتخاب و فرمت خروجی iso رو انتخاب و منتظر بمانید تا عملیات تبدیل image به فرمت iso انجام شه.

خوب الان یک ایمیج با فرمت iso دارید که می تونید به VMWare معرفیش کنید.

فقط در بخش سیستم عامل گزینه Other/Other رو انتخاب کنید.

 

اگر جواب نداد، می تونید از Unlocker استفاده کنید.

پس از دانلود و استخراج وارد پوشه ی زیر شوید و روی فایل install.cmd کلیک راست و گزینه Run as administrator رو انتخاب کنید و منتظر بمانید تا عملیات مربوطه انجام شود. فقط VMWare باید بسته باشه. پس از این کار گزینه Mac OS X هم به لیست اضافه میشه و می تونید انتخابش کنید.

فایل های پیوستی


 • Mehdi و amirreza این پست را پسندیده است


#71 نسخه جدید پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ منتشر شد

ارسال شده توسط Mehdi در 22 October 2014 - 09:19 AM

windows-10.jpg

 

تنها سه هفته ی پیش مایکروسافت دست به انتشار اولین نسخه ی پیش نمایش فنی از ویندوز ۱۰ زد و اکنون این کمپانی یک نسخه ی به روز شده از سیستم عامل مذکور را ارائه نموده است.
شماره ی Build این نسخه جدید از ویندوز ده ۹۸۶۰ است و در صورتیکه هم اکنون از محصول پیش نمایش قبلی استفاده می نمایید، قادر خواهید بود با مراجعه به بخش PC Settings و زیر مجموعه ی Update and Recovery عنوان تازه منتشر شده از جانب مایکروسافت را دریافت کنید.

 

در حالیکه نسخه ی اولیه منتشر شده از ویندوز ۱۰ دارای استارت منوی جدید، دسکتاپ های مجازی، snap view ها بوده و تمرکز اصلیش بر روی دسکتاپ قرار داشت در بیلد جدید برخی از قابلیت هایی که در حال توسعه هستند عملکردشان بهبود یافته است. مایکروسافت می گوید در این نسخه پیش نمایش فنی تازه انتشار یافته بیش از هفت هزار تغییر وجود دارد.
در بیلد ۹۶۸۰ اکشن سنتر یا همان مرکز اعلانات جدید نیز به System Tray (گوشی پائین نوار وظیفه، محلی که ساعت ویندوز نمایش داده می شود) افزوده شده است. کمی قبل در ماه سپتامبر ویدئویی از این بخش به بیرون درز پیدا کرده بود و آنچه در ویدئوی مذکور انتشار یافته بود با مرکز اعلانات نسخه ی فعلی نزدیکی بسیاری دارد.

 

ACDesktopFull.0.png

این مرکز اعلانات پیغام های مرتبط به سیستم، اپلیکیشن های دسکتاپ و مدرن را جمع آوری و به کاربر نمایش می دهد. اعلانیه ها در این بخش بر مبنای زمان انتشار و همینطور اپلیکیشن مرتبط گروه بندی می گردند تا مشاهده ی آنها راحت تر شود.
تنها ضعفی که وجود دارد شما نمی توانید به اعلان های مرتبط به اپلیکیشن های پیغام رسان یا ایمیل بلافاصله و مستقیماً از بخش مرکز اعلانات پاسخ دهید، که البته مایکروسافت ممکن است تا زمان عرضه ی نسخه ی نهایی سیستم عامل آتی خود این نقص را نیز برطرف نماید، به خصوص که این شرکت فعلاً حساسیت بالایی را در مورد بهینه سازی رابط کاربری ویندوز دارا است.
همچنین برخی از قابلیت های ویندوز فون به ناتیفیکیشن سنتر و خود ویندوز اضافه شده اند و از بین آنها می توان به DataSense و Battery Saver‌ اشاره داشت. با DataSense که هنوز به صورت کامل در نسخه ی دسکتاپ ویندوز پیاده سازی نشده است می تواند مصرف داده ی مبتنی بر سیم کارت را دنبال نمایید و همچنین مقدار این مصرف را به یک رقم معین در ماه محدود کنید.
Battery Saver‌ دیگر قابلیت استخراج شده از ویندوز فون به کاربر امکان محدود کردن فعالیت های نرم افزاری و سخت افزاری در پس زمینه ی سیستم عامل ویندوز را می دهد تا بتواند حداکثر استفاده را از انرژی باتری لپ تاپ یا تبلت خود ببرد.
از دیگر تغییرات می توان به اضافه شدن یک میانبر صفحه کلید به منظور جا به جایی پنجره ها از یک مانیتور به مانیتوری دیگر اشاره نمود برای اینکار کافی است دکمه های “winkey+shift+جهت مورد نظر” را به صورت همزمان بر روی کیبرد فشار دهید.

popanimation.0.gif

 

همچنین مایکروسافت انیمیشن جدیدی را برای نمایش در حین جا به جایی بین دسکتاپ های مجازی و باز و بسته کردن پنجره ی ویندوز اکسپلورر منتشر کرده است و علت این امر را اجرایی کردن نقطه نظر کاربران دانسته، ظاهراً افرادی که ویندوز ۱۰ را تست نموده بودند به این شرکت گوشزد کرده اند که در حین جا به جایی بین دسکتاپ های مجازی نمی توان به خوبی متوجه این امر شد و کمپانی مذکور نیز تلاش کرده این کمبود را به شکل کامل برطرف نماید.
همچنین مایکروسافت می گوید در کنار این حجم انبوه از تغییرات در نسخه ی جدید برخی از قابلیت های رابط کاربری فعلا تنزل پیدا کرده اند، مثلاً در حال حاضر بخش مرتبط به اتصال شبکه های wi-fi مانند گذشته کارآمد نیست. برخی از آیتم های منوی استارت ممکن است خود به خود ناپدید شوند و یا کامپیوتر به صورت خودکار از وضعیت آماده باش خارج شده و دیگر امکان بازگرداندنش به وضعیت مذکور وجود نداشته باشد.
اهالی رد موند قابلیت جدیدی را نیز افزوده اند که بر مبنای آن کاربران می توانند معین نمایند هر چند وقت یکبار بیلد جدید ویندوز ۱۰ را دریافت کنند. این نسخه ی پیش نمایش فنی از امروز برای دانلود در دسترس است و بسته به سیستم شما حجمی در حدود ۲ گیگابایت دارد.


 • m.ghoryshi و venusbahar این پست را پسندیده است


#215 خواندن یک مقدار از رجیستری

ارسال شده توسط سافت سرا در 23 March 2015 - 10:25 PM

یه چیزی که توی AutoPlay  واقعاً عذابم میده اینه که حجم فایل نهایی نسبت به منویی که ساختی بیش از حد بالاس. مثلاً نرم‌افزاری مثه این که من روش کار میکنم باید حداکثر حداکثرش 1 مگابایت خروجی باشه. اما وقتی با AutoPlay کامپایل می‌شه در نهایت به 4 الی 5 مگ می‌رسه.

شما می تونید خروجی نهایی رو تا حدودی فشرده تر کنید. مثلا از پروژه با حالت Hard drive folder خروجی بگیرید و بعد با Winrar یا یک فشرده ساز دیگه فشرده کنید. اینجوری حجم فایلتون کمتر از 3 مگابایت میشه.

روش دیگه استفاده از Setup Factory هست. این دو برنامه هر دو از یک سری دستورات ثابت استفاده می کنند و شما می تونید مشابه برنامه های خاص که حجمش براتون اهمیت داره رو هم با Setup Factory هم پیاده کنید. اینجوری خروجی تون کمتر از 1 مگابایت خواهد بود.


 • yosef67 و venusbahar این پست را پسندیده است


#213 خواندن یک مقدار از رجیستری

ارسال شده توسط سافت سرا در 23 March 2015 - 10:18 PM

 

سلام. من می‌خوام تابعی تعریف کنم که اگر اتوران اجازه دسترسی به یک کلید ریجستری معین رو داشت، شرط‌های زیر رو انجام بده:
 • اگر اجازه دسترسی داشت، فلان عمل رو انجام بده (مثلاً یه دیالوگ‌باکس نشون بده با این متن: Access)
 • و اگر اجازه دسترسی نداشت، فلان عمل رو انجام بده (مثلاً یه دیالوگ‌باکس نشون بده با این متن: No Access)
 
البته می‌دونم که باید از اکشن Registry.GetAccess به صورت زیر استفاده کنم. اما نتیجه تست اتوران قابل قبول نیست و یه جایی از کد اشکال داره! ادامه تابع رو چجوری باید کامل/تصحیح کنم؟ ممنون از راهنمایی شما.
 
result = Registry.GetAccess (HKEY_LOCAL_MACHINE, "Software\\My Application", ACCESS_WRITE)
if access == "131078" then --command
else --command
end

 

سلام. 3 مشکل در دستورتون وجود داره. اول اینکه این دستور احتمال روی سیستمهای 32 بیتی و 64 بیتی به یک شکل عمل نمی کنه. در واقع در سیستمهای 64 بیتی، این دستور در کلید 32 بیتی انجام میشه و اگر نرم افزارتون 64 بیت باشه، عملیات به درستی انجام نمیشه.

دوم اینکه نام مقدار بازگشتی result است اما شما مقدار access رو چک می کنید.

سوم اینکه مقدار بازگشتی Bolean هست اما شما یک رشته با مقدار "131078" تعریف کردید براش. در کل کدتون از پایه اشتباه است.  نمونه کد صحیح:

access = Registry.GetAccess (HKEY_LOCAL_MACHINE, "Software\\My Application", ACCESS_WRITE)
if access then --command
else --command
end

 • yosef67 و venusbahar این پست را پسندیده است


#198 پچهای تقلب بازی های سگا

ارسال شده توسط سافت سرا در 28 February 2015 - 12:03 PM

پچ تقلب بازی AAAHH!!! Real Monsters شامل "ضد ضربه"، "جان بی نهایت"، "افزایش جان"، "جیغ بی نهایت" و ...

 

فایل پیوستی  AAAHH!!! Real Monsters.sgc   842bytes   18 downloads

 

AAAHH!!! Real Monsters.gif


 • jangalU و avkmusic این پست را پسندیده است


#196 پچهای تقلب بازی های سگا

ارسال شده توسط سافت سرا در 28 February 2015 - 11:03 AM

پچ تقلب بازی Cliffhanger شامل "ضد ضربه" و "جان بی نهایت"

 

فایل پیوستی  Cliffhanger.sgc   106bytes   19 downloads

 

Cliffhanger.gif


 • jangalU و avkmusic این پست را پسندیده است


#194 پچهای تقلب بازی های سگا

ارسال شده توسط سافت سرا در 28 February 2015 - 10:57 AM

پچ تقلب بازی Desert Strike - Return to the Gulf شامل "ضد ضربه" و "جان بی نهایت"

 

فایل پیوستی  Desert Strike - Return to the Gulf.sgc   134bytes   36 downloads

 

Desert Strike - Return to the Gulf.gif


 • jangalU و avkmusic این پست را پسندیده است


#192 پچهای تقلب بازی های سگا

ارسال شده توسط سافت سرا در 28 February 2015 - 10:49 AM

پچ تقلب بازی Stargate شامل "ضد ضربه" و "جان بی نهایت"

 

فایل پیوستی  Stargate.sgc   72bytes   16 downloads

 

Stargate.gif


 • jangalU و avkmusic این پست را پسندیده است


#191 پچهای تقلب بازی های سگا

ارسال شده توسط سافت سرا در 28 February 2015 - 10:45 AM

پچ تقلب بازی Hook شامل "پرواز بی نهایت" و "جان بی نهایت"

 

فایل پیوستی  Hook.sgc   145bytes   19 downloads

 

Hook.gif


 • jangalU و avkmusic این پست را پسندیده است


#189 پچهای تقلب بازی های سگا

ارسال شده توسط سافت سرا در 28 February 2015 - 10:31 AM

پچ تقلب بازی Vectorman شامل "ضد ضربه" و "جان بی نهایت"

 

فایل پیوستی  Vectorman.sgc   77bytes   24 downloads

 

Vectorman.gif


 • avkmusic و vatanir این پست را پسندیده است


#149 خواندن یک مقدار از رجیستری

ارسال شده توسط سافت سرا در 15 January 2015 - 04:58 PM

هر تعداد که مایلید می تونید با همین دستور دریافت و چک کنید. برای چند مقدار باید از and یا or استفاده کنید:

autostart = Registry.GetValue(HKEY_CURRENT_USER, "Software\\softsara.ir\\Learning", "AutoStart", false);
fullscreen = Registry.GetValue(HKEY_CURRENT_USER, "Software\\softsara.ir\\Learning", "FullScreen", false);
if autostart == "1" and fullscreen == "1" then
	  --command
elseif autostart == "1" then
	  --command
else
	  --command
end 

برای حالت دوم ابتدا باید مقدار دریافتی رو با دستور String.ToNumber به عدد تبدیل کنید.

بعد باید عدد رو رند کنید. با دستور Math.Round

ftime = String.ToNumber(ftime);
ftime = Math.Round(ftime, 0);
if ftime == 8 then
	--Command
end

 • yosef67 و venusbahar این پست را پسندیده است


#147 خواندن یک مقدار از رجیستری

ارسال شده توسط سافت سرا در 14 January 2015 - 10:28 PM

سلام. لطفا از عناوین مناسب برای تاپیک خود استفاده کنید.
برای چک کردن یک مقدار در رجیستری باید از دستور Registry.GetValue استفاده کنید.

مثال:

autostart = Registry.GetValue(HKEY_CURRENT_USER, "Software\\softsara.ir\\Learning", "AutoStart", false);
if autostart == "1" then
  --command
end

 • yosef67 و venusbahar این پست را پسندیده است